Öğretmenim

Atabey Eğitim Kurumları’nda bizimle birlikte çalışmak isteyen öğretmen arkadaşlarımız, merak ettiğiniz başlıkları bir araya topladık. Üzerine tıklayıp okuyabilirsiniz. Aklınızdaki soru işaretlerini giderdikten sonra başvurunuzu bekliyoruz.

Sektöre Bakış

Eğitim hizmeti yapmış olmak için değil eğitim hizmeti vermek için çıkılan bu yolda, Atabey Eğitim Kurumları olarak her zaman nasıl daha iyi oluruz sorusunu sorarak ilerledik, ilerliyoruz. Aslında bu aşamaya gelene kadar, ilk kurulduğumuz yıllarda piyasadaki herhangi bir etüt merkezinden farkımız yoktu. Bunu açık yüreklilikle söyleyebiliriz. Çünkü bugün geldiğimiz noktada gönül rahatlığıyla ‘evet biz farklıyız’ diyebiliyorsak, bu sektörde gerçekten bir şey başarmak için yola çıktığımızı kanıtlıyoruz aslında.

Kimdir, nedir bu eğitim sektörü? İsimlere takılı kalmadan, işlevlerine baktığımız kadarıyla etüt merkezidir, dershanedir, kolejdir, temel lisedir (şimdilik). Kimi yerde para kazanmak kurucuları için tek gayeyken, kimi yerde de kaliteli bir eğitim hizmeti vermek tek gayedir. Sistemin bu kadar oyuncak haline gelmesine yardımcı olanlarda aslında eğitimin rasyonel varlığını kabul edemeyip, kendi doğrultularında yorumlayanlar olabilir.

Sizin gözünüzde sadece para varsa, olay herhangi bir metrekare alanda öğrenci ile öğretmeni buluşturmaya döner. Adı eğitim kurumudur ve siz en iyisinizdir. Çünkü her türlü imkân sizdedir. Robotik kodlama olmazsa yaşanmaz mesela çünkü farklıdır ve iyi satar. Hangi öğrenciler nerede kullanır ve nasıl yönlendirilebilir sizi neden ilgilendirsin. Diğer yandan da sizin gözünüzde sadece eğitim varsa, neden bu kadar olduğunu bilmediğiniz herhangi bir metrekare alanda, öğrenciyle öğretmeni en iyi koşullarda buluşturmaya çalışırsanız, en iyi sistemleri uygulamanız gerekir fakat kimse (veliler) sizi anlamıyordur. Olsun sizi anlayanlarla da ilerleyebilirsiniz fakat kapital dünyanın en acı gerçeklerinden biri olarak maalesef ki idealleriniz sizi her zaman A noktasından B noktasına taşımayabilir.

İşte biz Atabey Eğitim Kurumları olarak 2011 yılında bir etüt merkezi olarak çıktığımız bu yolda, yıllarca kendimize bu soruları sorduk. Her dönemde popüler sistemler gördük, veliler illa da şu ders var mı diye sordu. Fakat bizim için önemli olan hiçbir zaman bu yılı kurtarmak olmadı. Sürdürülebilir bir sistem için hep sorguladık. İlerleyen zamanlardaki farklı alanlarda kolejleşme hedeflerimiz de böyle başladı. Bu derslere gerçekten velilerin mi ihtiyacı vardı yoksa öğrencilerin mi vardı? Bunu sorgulayabilmek ve bu doğrultuda harekete geçmek bizim için çok önemli bir hamleydi. Çünkü sadece ‘veli odaklı’ olmak ve göze güzel görüneni ön plana sürmek bizi bir ticarethane yapardı. Oysa ki öğrencinin ihtiyaçları ve 1 yılın sonunda ona katabileceğimiz şeyler bizim için daha değerliydi. Bu süreç bizi sektörde belki de radikal sayılabilecek bir kararla tamamen özel ders sistemine geçiş yapmaya götürdü. Odak noktamız öğrencinin gelişimine katkı sağlayabileceğimiz ortamlar oluşturmak oldu.

Önceliğimiz elbette ki sağladığımız hizmeti İstanbul’un her ilçesine yaymak. Ve herkes için ulaşılabilir olmasını sağlamaktı. Sürdürülebilirlik ve ölçümlenebilen fayda kelimeleri mottosunda sektörel bazlı kolejleşme hedeflerimizden de bahsedelim biraz. Atabey Eğitim Kurumları olarak ilerleyen yıllarda genel müfredat eğitimleri haricinde mesleki alanlara yönelen kolejler açmayı planlıyoruz. Maalesef günümüzde yetişmiş insan gücünün ilk durağı olan meslek liseleri eğitim sisteminin içinde varlık mücadelesi veriyor. Eğitimi bir bütün olarak ele aldığımızda sadece bir alana yönelmek, Atabey’in sürdürülebilirlik ilkesiyle örtüşmemekte.

Atabey’de öğretmen sistemin ve sektörün ona biçtiği rolden fazlasına sahiptir. Bize göre öğretebilme yetkinliği doğuştan gelir. Eğitim bu yetkinliği kullanabilme becerisi ile taçlandırır.

Atabey’de öğretmenlik demek hedeflerimize giden yoldaki yol arkadaşlarımız demektir. Ve bizce bu fırsat herkese verilmelidir.

Atabey’de Öğretmen Ne Yapar?

Birebir Dersin Öğretmenler İçin Avantajları

Birebir özel ders hem öğrenci için hem öğretmen için oldukça verimli olmaktadır. Kalabalık sınıflarda kaybolan ve başarısı sınırlı düzeyde kalmaya mahkum olacak öğrencilerin birebir dokunuşlarla daha başarılı olmaları sağlanabilmektedir. Öğretmen açısından ise sınıf yönetimi süreci olmaksızın sadece bir öğrenciye odaklanıp o öğrenci ile gerekli çalışmayı kalıcı bir şekilde gerçekleştirme imkanı bulunmaktadır.

Atabey öğretmenlerinin ana hedefi öğrencisinin sınavlarında başarı, notlarında anlamlı artış sağlamaktır. Birebir de öğrenciye göre şekil alabilen öğrenme sürecimiz bu vesileyle verimli ve başarılı olabilmektedir.

Sunulan Kurumsal Fırsatlar

Atabey’de öğretmen olmak demek sunulan kariyer olanakları ve edinilecek önemli tecrübe açısından kişisel donanımınızı geliştirmek demektir. Kurum içerisinde verilen eğitimlere dahil olmak, etkinliklere katılmak, tecrübeleri bir ileriye taşımak sahip olunabilecek önemli avantajlardandır.

Kütüphane Çalışması

Atabey’de birebir eğitimin yanı sıra oldukça verimli ve dolu dolu geçen kütüphane çalışması da mevcuttur. Kütüphane çalışması esnasında bol bol sorular çözülmekte ve alınan dersler pekiştirilmektedir.

ÖĞRETMEN BAŞVURUSU – BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Çalışma Koşullarımız

Çalışma saatlerimiz etüt merkezi olmamız nedeniyle öğrencilerin okul saatlerine uygun olarak düzenlenmiştir.

Hafta içi 13:30 – 19:30 saatleri arasında,

Hafta sonu 09:00–19:30 saatleri arasında çalışmaktayız.

Şubelerimizin izin günü pazartesi günüdür.

SGK konusu üzerinde hassasiyetle durulmaktadır.

Yemek ücreti verilmektedir.

Maaş Politikamız

Kadrolu Öğretmen Maaş Sistemi

Atabey Eğitim Kurumları olarak bire bir özel dersin kurumsallaştırıldığı bir yapıya sahibiz. Temamız bire bir ders olduğundan ilk akla gelen ders başına ücretle çalışıldığı şeklindedir. Oysa Atabey Eğitim Kurumlarında öğretmenler tam zamanlı ya da yarı zamanlı olsalar da kadrolu çalıştırılmakta, belirlenen ücret üzerinden maaşlarını almaktadırlar.

Çok Parametreli Ücret Tablosu

Atabey Eğitim Kurumları olarak ücret politikamızı belirlerken denge unsurunu göz önüne alarak gerekli yapılanmayı sağlamış durumdayız. Öğretmenlerimizin branşlarına, çalıştıkları gün sayısına, deneyimlerine ve mezuniyet durumlarına uygun maaş politikamız ile faaliyet göstermekteyiz.

Atabey’de Öğretmen Profili

İletişimi Kuvvetli

Atabey’de öğretmen olmak demek aynı zamanda iyi bir iletişimci olmak demektir. Her ne kadar bilgili olunursa olunsun bilgiyi aktarım konusunda etkili iletişime sahip olunması temel felsefelerimizdendir. Birebir de öğrenciyle kurulan doğru ve etkili bir iletişimin hedeflenen başarıyı getireceği bilinciyle bu noktada öğretmenlerimize gerekli destek ve öğretiyi sağlamaktayız.

Alanına Hakim ve Gelişime Açık

Atabey’de öğretmen olmanın ön koşullarından biri de alanına hakim olmaktır. Alanına hakim ve kendini geliştirmeye istekli olmak, mesleğindeki gelişmeleri takip etmek Atabey’de öğretmen olmanın önemli şartlarındandır. Öğretmenin iletişiminin kuvvetli olması alan hakimiyetiyle anlam kazanır. Sürekli değişim eğiliminde olan müfredata hızlı adapte olmak işimizin gereğidir.

Öğrenci Odaklı

Atabey’in eğitim sisteminde başarı kriteri öğrencinin başarısında anlamlı artışlar sağlamaktır. Her öğrenci ile birebir ilgilenilmekte ve hedefler öğrenciye göre belirlenmektedir. Sınavlarda ve notlarda başarıda gerçekçi hedefler konulmakta ve planlı bir şekilde bu yolda ilerlenmektedir.

Genç ve Dinamik Kadro

Atabey, genç öğretmenlerin öğretme hevesleri ve çalışma azimlerinin farkındadır. Gençlere fırsat veren bir kurum olarak bu alanda yol açıcı vazifesi görmektedir. Öğretmenlerimiz birebir de onlarca farklı seviyede öğrenci ile çalışmakta ve deneyimlerini çeşitlendirmektedir. Öğrenciyle gerek iletişimleri gerekse katma değerleri açısından oldukça önemli yol alan bu genç öğretmenlerimizle karşılıklı bir değer alış verişinde bulunmaktayız.

Öğretmen Başvurusu – BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Öğretmen Seçme ve Yerleştirme Politikamız

Alan Yeterliliği

Atabey Eğitim Kurumları bünyesinde en önemsenen konu adayın alanında yeterli olmasıdır. Bir diğer önemsenen konu ise kendisini iyi ifade edebiliyor olmasıdır. Alanındaki yeterlilik durumunun kendisini iyi ifade edebilmesiyle anlam kazandığı gerçektir.

İstekli Olmak

Öğretmenlik mesleğini seven ve heyecanla yerine getirmek isteyen tüm adaylara Atabey kapıları her zaman açıktır. Bir öğrencide meydana getirilen farkı görmekten, takip etmekten mutluluk duyacak, süreç ve sonuç odaklı çalışma arkadaşları Atabey Eğitim Kurumları için tercih nedeni olacaktır.

Fırsat Arıyor Olmak

Atabey Eğitim Kurumları olarak fırsat arayışı içinde olan kendisini ispat etme isteğindeki adaylara öncelik tanımaktayız. Hedefleri olan adayların eğitim kalitemizi ve marka değerimizi bir adım ileriye taşıyacağına inanıyoruz. Atabey Eğitim Kurumları bu anlamda gençlerin önünü açan, fırsatların ulaşılabilir olduğu bir iklime sahiptir.

Adrese Yakınlık

Atabey Eğitim Kurumları olarak İstanbul koşullarında trafiksiz bir mecranın neredeyse kalmadığı görüşündeyiz. Öğretmenlerimizin enerjilerini trafikte tüketmelerinin önüne geçerek daha verimli ders saatleri planlanmaktayız. Yürüttüğümüz semt projelerinden de alınan olumlu geri bildirimler ile öğretmen alımlarını adrese yakınlık ilkesini de göz önüne alarak yapmaktayız. Adaylarımızı adreslerine en yakın şubeler ile eşleştirme eğilimiyle yerleştirmeyi tamamlamaktayız.

Yönetici Olmak İstiyorum

Öğretmenlikten Yöneticiliğe Geçiş Süreci

Kadromuzda ve kadromuz dışında öğretmenlik deneyimi olan ve yöneticiliğe adım atmak isteyen pek çok aday ile karşılaştık. Büyüme sürecimizde öncelikle bünyemizdeki öğretmenlerden istekli ve yetenekli olanları seçme ve yerleştirme sürecine dahil ettik. Atabey eğitim kurumları olarak bu noktada kendi bünyemizden adaylar ile ilerlemeyi öncelikli buluyoruz. Seçme ve yerleştirmede iki kademeli bir sistem ile hareket ediyoruz. İlk aşamada birebir mülakat ile adaylar ön elemeden geçiyorlar. İkinci mülakatımız ise panel mülakat olup toplu bir şekilde gerçekleşmektedir. Yönetim kademelerimiz Şube müdürü ve müdür yardımcılığı şeklindedir. Şube müdürlerimiz kayıt ve idari işlemler ve şubede ki tüm süreçlerden sorumluyken, şube müdür yardımcısı eğitim yönetiminden sorumlu olup öğretmen-öğrenci-veli ilişkilerini yürütmektedir. Bu süreçlerden geçen adaylarımızla 4 haftalık bir eğitim sürecine girmekteyiz. Bu süreç ile birlikte şubelere yaşanabileceklerin bilincinde ve hazır olarak yöneticilerimizi yerleştirmekteyiz.

Atabey’de Yönetici Olmak

Atabey’de yönetici olmak demek yaşanacak tüm süreçleri ezbere değil yaşayarak deneyimlemek demektir. Sizden basmakalıp, demode yöneticiler ortaya çıkarmak yerine çözüm odaklı, üretken, yaptığı işe değer katan üst düzey yöneticiler yetiştirmek hedefindeyiz. Mevcutta var olan sistemi işletirken her şeyin daha önce düşünülmüş olmasının da rahatlığını yaşayacaksınız.

Yönetici Başvurusu – BAŞVURMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Üniversite Öğrencisiyim

Atabey’de Staj Yapabilir Miyim?

Atabey Eğitim Kurumları bünyesinde öğretmen kadrosunda staj imkanı yerine, yeterliliğine inanılan ve doku uyumu sağlanan adaylara istihdam imkanı sunulmaktadır. Yeni mezun ya da üniversite öğrencisi statüsündeki adaylar açık pozisyonlarımıza başvuruda bulunup kadrolu olarak çalışabilmektedirler. Atabey Eğitim Kurumları idari kadro bünyesinde staj imkanı mümkün olup uygun departmanlarda ihtiyaç halinde üniversite öğrencilerine staj imkanı da sağlanmaktadır.

Atabey’de Kariyer İmkanı

Atabey Eğitim Kurumları çalışma ekibinde üniversite öğrencilerine de yer vermektedir. Uygun gün ve saatlerinizde, uygun branşlarda ders vererek sizde Atabey’li olabilirsiniz. Böylece hem tecrübe, hem para hem de iş dünyası için güçlü bir referans kazanmış olacaksınız. Taze bilgilerinizi birebir yapılan özel derslerde öğrencilerle paylaşırken çok kazançlı bir işbirliğinin parçası olacaksınız. Ayrıca Atabey bünyesinde yönetsel konuma gelmek üzere eşit fırsata sahip olacaksınız. Okul hayatınızın devam ettiği dönemde bu imkandan faydalanmak için hemen başvuru yapabilirsiniz.

Öğretmenlik başvurusu için www.atabeyozelders.com/ogretmen-basvurusu sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Başvuru formlarımıza ulaşmak için tıklayın!

Telefon+90 216 706 50 25

   Fiyat Hesaplama